Zemin Kaplama Sistemleri

AŞY  POLYMEKS KİMYA İNŞAAT SAN TİC LTD ŞTİ.

POLYMEX  alt markası ile beton yüzeylerin korunmasına ve estetik görünüm kazanmalarına yönelik bir seri ürünü port föyünde bulundurmaktadır. Polimer kimyasındaki bilgi birikimi ve dinamik mühendis kadrosu ile projelendirme ve şartname hazırlama hizmetlerimizle yapılarınıza özel çözümler üretmekteyiz.

BETON KORUMA ve ESTETİK

Beton için kullanılan boyaların ana amacı dekoratif boyalardan farklılık gösterir. Burada hedef, beton yapının bütünlüğünün sürdürülmesidir. Beton korunmasına yönelik üretilen endüstriyel boyalar çimento ile güçlendirilmiş çeliğin korozyona uğramasını engellemelidir. Estetik görünüm de beton korunmasında anahtar noktalardan birisidir. Bu amaçla beton korumaya yönelik ürünlerden, betonun kullanım amacına uygun dayanımı yanında uzun ömürlü renk dayanımları da beklenmektedir.

BETON NEDEN KORUNMALIDIR?

Beton, kalıcı ve uzun ömürlü bir malzeme olması karşısında aynı zamanda gözenekli bir malzemedir. Bu yüzden, korunmayan beton zamanla su, sodyum klörür (tuz), karbon dioksit ve asit yağmurlarını yapısı gereği içine çekecektir. Bu durumda da, dış etkenler zaman içinde betonun bütünlüğünün bozunmasına yol açacaktır.

AŞY POLYMEKS KİMYA, betonun korunması ve estetik görünümünün artırılmasına yönelik POLYMEX EPOKSİ VE POLİÜRETAN  ürünleri ile konuyu iki ana başlık altında toplamakta ve amacına uygun kaplama sistemleri önermektedir.

BETON KORUNMASI ve İZOLASYON

 • Temel betonları koruması ve su izolasyonu,
 • Bina içi ara kat ıslak zemin su izolasyonu,
 • Açık çatı, teras, balkon su ve su+ısı+ses izolasyonu,
 • Çim saha altı betonların korunması ve su izolasyonu,
 • Su deposu ve havuz içi su izolasyonu,
 • Sanayi yapılarında betonun kimyasallara karşı korunması,
 • Deniz üstü beton iskelelerde, betonun atmosferik koşullara karşı korunması

ZEMİN KAPLAMA SİSTEMLERİ ve HİJYENİK ORTAMLAR

 • Hastane ve laboratuvar hijyenik zemin sistemleri,
 • Gıda işletmeleri hijyenik zemin sistemleri,
 • Sanayi işletmeleri ve depo alanları zemin sistemleri,
 • Otopark, garaj ve uçak hangarları zemin sistemleri,
 • Otel, AVM, konutlar için alternatif zemin kaplama çözümleri,
 • Açık ve kapalı spor sahaları zemin kaplamaları,
 • Koşu ve yürüyüş parkurları zemin kaplamaları.

 

BETON KORUMA ve ZEMİN KAPLAMA SİSTEMLERİMİZ

 1: POLYMEX TEMEL BETONLARININ KORUNMASI ve İZOLASYONU SİSTEMİ

Binaların toprak altında kalan kesimlerindeki betonun korunması ve su izolasyonunda aşağıdaki sistemi önermekteyiz. Uygulamanın havasız püskürtme ile yapılabilmesi ile elde edilen uygulama hızı ve eksiz kaplama, beton temelin tamamen mantolanmasına olanak sağlayacaktır.POLYMEX ürünümüzün üstün su geçirimsizliği, esnekliği ve toprak altı kimyasallarına dayanımı ile beton yapının korozyonu önlenmekte, yapılan yatırımın yaşam ömrünce korunması sağlanmaktadır. Temel izolasyonunda dikkat edilmesi gerekenleri içeren ayrıntılı uygulama şartnamemizi isteyiniz.

2: POLYMEX AÇIK ÇATILARDA (teras, balkon) SU-ISI-SES İZOLASYONU SİSTEMİ

Açık çatılarda su-ısı-ses izolasyonunu bir arada sağlayan kombine sistemimiz, çatlak köprüsü kurabilen ürünümüz poliüretan POLYMEX  ISI SU SES üzerine inşa edilmiştir. 10 cm kalınlığındaki strafora eşdeğer ısısı ve ses izolasyonu sağlayan mantar ile devam eden kaplama sistemimiz, son kat olarak UV ışınlarına dayanıklı esnek poliüretan boya ile sonlanmaktadır. Sistem tamamlandığında, binanın yaşam ömrünce hizmet edecek ve üzerinde yürünebilir, yaya trafiğine uygun bir izolasyon sistemi sağlanmış olacaktır. Daha ağır trafik şartlarına dayanıklı su-ısı-ses izolasyon sistemi için çözüm önerilerimizi proje bölümümüzden talep edebilirsiniz.

3:POLYMEX  ÇİÇEKLİK, BAHÇE, ÇİM SAHA ALTI SU İZOLASYONU SİSTEMİ

Üzerine toprak yükü gelecek beton yapıların, bölümlerin korunması ve toprak kimyasallarına uygun su izolasyonunu sağlayacak aşağıdaki kaplama sistemini öneririz. Sistem; ıslatma gücü yüksek esnek epoksi+cam elyaf dokuma donatısı ile kurgulanmış olup, dik yüzeylere uygulanabilen, eğilmede çekme dayanımı ve kök dayanımı yüksek POLYMEX -1023 ANTİBAKTERİYEL SU İZOLASYON MALZEMESİ ile tamamlanmıştır. Çim saha altı izolasyonunda dikkat edilmesi gerekenleri içeren ayrıntılı uygulama şartnamemizi isteyiniz.

4: POLYMEX İÇME SUYU DEPOLARININ İÇ KAPLAMASI SİSTEMİ

İçme suyu depolarının iç kaplaması olarak içme suyuna uygunluk sertifikalı hijyenik epoksi ve poliüretan solventsiz ( 999 Prc Epoksi Solventsiz Astar  1023 Antibakteriyel Su İzolasyon Malzemesi ürünümüz ile oluşturduğumuz kaplama sistemleri çelik ve beton su depoları için ayrı olarak aşağıda bilginize sunulmuştur. İçme suyu depoları iç kaplamasında dikkat edilmesi gerekenleri ve işletmeye alınması öncesi yapılacak işlemleri içeren ayrıntılı uygulama şartnamemizi isteyiniz

5:POLYMEX  HİJYENİK ORTAM GEREKSİNİMİ OLAN İŞLETMELER İÇİN ZEMİN ve DUVAR KAPLAMA SİSTEMİ

Hastane ve gıda üretim işletmelerinde kullanıma uygun solventsiz poliüretan bazlı zemin kaplama sistemi veya solventsiz antibakteriyel epoksi öneririz. Derz gerektirmeyen yapısı gereği hijyenik ortam için uygun olması, solvent içermemesi, kolay uygulanması, seri kullanıma açılması, yüksek aşınma dayanımı ile yoğun trafiğin olduğu tüm alanlarda kullanımı önerilir

6: POLYMEX ANTİSTATİK (ESD) ZEMİN KAPLAMA SİSTEMİ

Polymex Antistatik, iletken, elektriklenmeyen zemin gerektiren ameliyathaneler, tekstil fabrikaları, elektronik alet üretim sahaları, patlayıcı maddeler depo ve üretim tesisleri vb. alanların zeminlerinde aşağıdaki kaplama sistemlerimizi öneririz

7 : POLYMEX OTOPARK ve GARAJLAR İÇİN POLİÜRETAN ZEMİN KAPLAMA SİSTEMİ

Orta/ağır yük trafiğinin olduğu alanların zemin kaplaması olarak yaklaşık 2.5 mm kalınlığında, aşınma ve yırtılma dayanımı yüksek aşağıdaki kaplama sistemimizi  öneririz. Sistemimiz betona empregnasyonu yüksek olan epoksi bazlı özel astarımız üzerine sıkışma dayanımı ve yapışması özel dolgularla kuvvetlendirilmiş poliüretan ara katımız, özel elenmiş ve kurutulmuş saf quartz donatı ile dolgulandırılması ile oluşan taşıyıcı katın üzerine aşınma ve yırtılma dayanımı yüksek poliüretan sonkatın yayılması ile oluşturulmuştur.                                                                                                   Bu sistem, sonkat olarak kullanılan poliüretan kaplamanın isteğe göre düz, texture ya da dış koşullara dayanıklı alifatik poliüretan olarak seçilmesi ile çok farklı alanlarda aşınma ve taşıma dayanımı yüksek zemin kaplama sistemi olarak kullanılabilir. Sistemde yer alan tüm kaplama malzemelerinin havasız püskürtme yöntemi ile uygulanabilir olmaları, sistemin uygulama kolaylığını ve dolayısı ile işçilik maliyetlerinin düşürülmesini sağlamaktadır.

8: POLYMEX UÇAK HANGARLARI İÇİN EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA SİSTEMİ

Ağır yük trafiğinin olduğu, uçak hangarları, sanayi tesisleri gibi zeminlerde yüksek taşıma ve aşınma dayanımına sahip, yaklaşık 3 mm kalınlıktaki aşağıdaki polymex epoksi kaplama sistemimizi öneririz. Elde edilen kaplama ile çok aşırı yüklere dayanıklı, parlak ve düz bitişli bir zemin görüntüsü elde edilecektir. Uygulamalarda dikkat edilmesi gerekenleri içeren ayrıntılı uygulama şartnamemizi isteyiniz

9:POLYMEX TOZSUZ ORTAMLAR İÇİN ZEMİN KAPLAMA SİSTEM

OTO SHOWROOM – BUTİK – TEKSTİL ÜRETİM ALANLARI – MONTAJ ATÖLYELERİ gibi, üzerinde yaya trafiği, transpalet hareketi olan ve beton tozuması istemeyen işletmeler için ekonomik ve estetik zemin kaplama önerimiz aşağıdaki gibidir:

10: POLYMEX ŞEFFAF KAPLAMA ZEMİN SİSTEMİ

Görselliğin önemli olduğu, artistik zemin kaplama sistemimiz, POLYMEX Epoxy Coat ürünümüzün üstün şeffaflığı ve aşınma dayanımı ile zemininizde sergilemek istediğiniz görsellerin uzun yıllar korunmasını sağlıyor. İstenilen görüntünün elde edilmesi için Polymex Epoxy Coat  uygulanacak yüzeylerin tüm zemin hazırlığı yapılmış, düz ve sağlam olması gerekmektedir.

11: POLYMEX KAPALI SPOR SAHALARI İÇİN ZEMİN SİSTEMİ

Spor organizasyonları standartlarına uygun 8-10 mm kalınlıkta uygulamalara uygun spor sahaları zemin kaplama sistemimiz aşağıdaki gibidir:

12: AÇIK SPOR SAHALARI İÇİN ZEMİN SİSTEMİ

Açık alan tenis, voleybol, basketbol, futbol ve yürüyüş/koşu alanları için özel olarak geliştirdiğimiz kauçuk ile takviyeli (5+2)  (6+2) (8+2) polymex poliüretan zemin kaplama sistemimiz.Sistemin en büyük özelliği, yırtılma ve aşınmaya karşı direncinin yüksek olması ve dış koşul şartlarında kullanıma uygunluğudur. Yağmurlu havalarda dahi güvenle kullanıma uygun yüzey profili oluşturur. Ayrıca beton zemin üzerine uygulanabilirliği ile oldukça ekonomiktir.

İstediğiniz bilgilere çözüm bulamadıysanız size en iyi şekilde yardımcı olabilmemiz için sorularınızı bize lütfen wep sitemizden ulaştırınız.Bir yanıt yazın

Bu web sitesi çerezleri kullanır ve tarama deneyiminizi geliştirmek için kişisel verilerinizi ister.